Usuwanie graffiti z rzeźby "Kryształowa Planeta" w Dzielnicy Czterech Wyznań we Wrocławiu. - Klareco

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

+48 666 27 27 55
czyszczenie graffiti wroclaw-usuwanie graffiti czyszczenie marmuru
23wrz 2013
wrz 23, 2013

Usuwanie graffiti z rzeźby “Kryształowa Planeta” w Dzielnicy Czterech Wyznań we Wrocławiu.

Usuwanie graffiti z rzeźby z brązu przeprowadzone przez firmę Klareco odbyło się z zachowaniem szczególnej staranności.

Rzeźba wita gości i odwiedzających Dzielnicę Czterech Świątyń i stanowi jeden z cennych symboli miasta Wrocławia. Klareco przeprowadziło prace
związane z usunięciem graffiti z “głowy” rzeźby. Firma Klareco wyczyściła także otoczenie rzeźby, czyli chodnik z granitu wokół rzeźby zabrudzony i oklejony gumą do żucia.

Dwumetrowa rzeźba z brązu przedstawiająca kobietę w spódnicy w kształcie kuli ziemskiej stanęła na skwerze stanowiącym symboliczną bramę do wrocławskiej Dzielnicy Czterech Świątyń. Autorką jest wrocławską artystka, Ewa Rossano. Firma Klareco z przyjemnością i wielką dbałością zajęła się pracami.

Historia rzeźby.

Zanim rzeźba nazwana Kryształową Planetą stanęła u zbiegu ulic Kazimierza Wielkiego oraz św. Antoniego można ją było podziwiać przed paryskim pałacem de la Muette, w siedzibie Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju.

- Cieszę się, że pani Ewa stworzyła tak piękną rzeźbę, która będzie zdobić Dzielnicę Czterech Świątyń. Tym bardziej, że rzeźba promowała nasze miasto na międzynarodowej wystawie w Paryżu, gdzie wzbudziła wielki zachwyt – powiedział prezydent Dutkiewicz. Kryształowa Planeta ma być symbolem jedności współczesnego świata. Parlament Europejski wybrał miniaturę Planety na statuetkę nowej europejskiej nagrody – Prix International Jean Rey. Komisarz Unii Europejskiej będzie ją co roku wręczał osobie wyróżnionej za wybitne zasługi dla ludzkości.

Sam skwer, pośrodku którego stanęła rzeźba tworzy kilka kamiennych ław wraz z zaprojektowanym przez Szymona Obertańca logo Dzielnicy.

Rzeźba wraz z ławkami wokół utworzyła miejsce do siedzenia jak i spotkań na tworzonej od kilku lat „Kulturalnej Ścieżce Czterech Świątyń. Miejsce zaprojektował Tomasz Myczkowski, który podkreśla, że skwer, jak i cała Dzielnica Czterech Wyznań jest obszarem wyjątkowo symbolicznym i metaforycznym - Jego granice wyznaczają bardziej treści i znaczenie wpisane w tę przestrzeń niż fizyczne wartości liczbowe – mówi.


Dzielnica Czterech Świątyń
– zwana również Dzielnicą Czterech Wyznań jest obszarem Starego Miasta we Wrocławiu, pomiędzy ulicami Kazimierza Wielkiego, św. Antoniego, Pawła Włodkowica i św. Mikołaja. Nazwa ta funkcjonuje od 1995 roku z inicjatywy duchownych chrześcijańskich (katolickich, prawosławnych i protestanckich) oraz działacza społeczności żydowskiej Jerzego Kichlera.

Jesteśmy dumni również, że firma Klareco również mogła przyczynić się do czystości miasta i do wyglądu samej rzeźby.

Komentarze: 0

Comments are closed.